Na co zwracać uwagę wybierając płytki do salonu?

Płytki do domu i na taras

Na co zwracać uwagę wybierając płytki do salonu?

Na co zwracać uwagę wybierając płytki do salonu?

Wybierając płytki do łazienki i kuchni zwykle mamy świadomość, że musimy nakładać na siebie pewne ograniczenia. Nie możemy kupić konkretnego modelu tylko dlatego, że bardzo się nam podoba.

Jeśli mają być one długowieczne i bezpieczne, konieczne jest przeanalizowanie wielu parametrów. Czy wybierając płytki do salonu można zatem pozwolić sobie na więcej?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od tego, jaką funkcję przewidujemy dla tego pomieszczenia. Jeśli salon ma być przede wszystkim pomieszczeniem reprezentacyjnym, nie musimy przejmować się aż tak bardzo ścieralnością płytek i tym, czy są antypoślizgowe. Nasze wysiłki możemy skoncentrować przede wszystkim na poszukiwaniu takich rozwiązań, które są nas w stanie zachwycić. Jeśli jednak salon jest tak naprawdę przede wszystkim pokojem dziennym i miejscem spotkań wszystkich domowników, powinniśmy być bardziej ostrożni. Nic nie powinno powstrzymywać nas przed odrobiną artystycznego szaleństwa, musimy mieć jednak świadomość tego, że decydując się na płytki niższej klasy sami siebie skazujemy na przyspieszony remont.